TICK OFF - přípravek k bezpečnému odstranění klíštěte 10 ml S obsahem jódu

Neohodnoceno
 

Objevili jste na sobě, na svém dítěti NEBO DOMÁCÍM MAZLÍČKOVI klíšťata? Nevíte si rady? Chcete účinnou pomoc při jejich likvidaci bez rizika nákazy?

TICK OFF je ideální pomocník pro snadné odstranění přisátého i lezoucího klíštěte. Jedna - dvě kapky přípravku na klíště = snadné vyjmutí pomocí pinzety.

S OBSAHEM JÓDU pro dezinfikování a vyčištění rány po odstranění přisátého klíštěte

Přípravek díky vysoké schopnosti vázat vodu (schopnost dehydratace) po nakápnutí na klíště dokonale vysuší povrch klíštěte a naváže do sebe veškeré tekutiny, které klíště vylučuje, a klíště „potáhne“ „celuloidovým“ filmem (nitrocelulóza), klíště je tak zcela zneschopněno v pohybu a jakékoliv činnosti a lze jej jednoduše odstranit např. pinzetou.

Jako prevenci použijte TICK OFF - odpuzovač, který je na přírodní bázi a je vhodný i pro citlivou dětskou pokožku.

Obsah balení: 10ml

Máte-li zájem, klikněte na "dotaz" k produktu, napište nám a my se Vám ozveme :-) 

Dostupnost Na objednání
219 Kč
180,99 Kč bez DPH
   
Kód produktu 317
Značka VAKOS XT a.s.
Webová stránka značky vakosxt.cz
Kategorie INDIVIDUÁLNĚ VYRÁBĚNÉ ZP
 

!!!POZOR!!! KLÍŠTĚ NEVYTAHUJTE, NETOČTE S NÍM, NEZAKAPÁVEJTE JEJ OLEJEM ANI JINÝMI PRODUKTY NA OLEJOVÉ BÁZI! Donutíte tím klíště dávit a hrozí možnost infikování místa přísátí! Infikované klíště má zdroj infekce v trávicím traktu!

S OBSAHEM JÓDU pro dezinfikování a vyčištění rány po odstranění přisátého klíštěte.

POUŽIJTE TICK OFF: několik kapek přípravku TICK OFF přímo na klíště. Klíště je účinně zneschopněno ihned po kontaktu s přípravkem. Vyčkejte, dokud přípravek nezaschne a vytvoří kolem klíštěte jakýsi obal, který se sám oddrolí. Zneschopněné klíště následně odstraňte pinzetou (součástí sady pro bezpečné odstranění klíštěte).

Doporučujeme místo několik dní pečlivě sledovat, zda nedojde k červenání, případně jiné atypické reakci pokožky na místo zakousnutí klíštěte, v tom případě urychleně vyhledejte lékaře!

Jako prevenci před klíšťaty používejte TICK OFF odpuzovač na přírodní bázi, vhodný pro dospělé i děti a to při aplikaci přímo na pokožku (vyhněte se oblasti obličeje a očí!).

 

PŘÍBALOVÁ INFORMACE:

Informace pro použití, čtěte pozorně!

Složení:

Diethylether, líh denat., nitrocelulósa, aerosil (oxid křemičitý), bentonit, jód, jodid draselný. 

Indikační skupina: Zdravotnický prostředek

Charakteristika: Přípravek k rychlému zneschopnění, znehybnění a usmrcení klíštěte.

Indikace:

Přípravek určený k rychlému zneschopnění, znehybnění a usmrcení přisátého či lezoucího klíštěte.

Kontraindikace:

Přípravek neužívejte při známé přecitlivělosti na některou z obsažených látek, především ether, líh či jód.

Nežádoucí účinky:

Při běžném dávkování se při užívání přípravku TICKOFF nežádoucí účinky nevyskytují. Případné ponechání aplikovaného přípravku na pokožce delší dobu (desítky minut a více) či opakované aplikace na stejné místo se mohou projevit podrážděním kůže v místě aplikace. To se týká především dětí a osob s citlivou pokožkou. Stejně tak se doporučuje dbát zvýšenou opatrnost při aplikaci prostředku na citlivých místech, např. v oblasti očí apod. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce: Nejsou známy.

Způsob použití:

Před použitím je vhodné uzavřenou lahvičku s přípravkem protřepat!

Po odšroubování uzávěru lahvičky se pomocí pera uchyceného zevnitř uzávěru a smočeného roztokem přípravku nanese na klíště jedna či několik kapek přípravku tak, aby bylo klíště přípravkem zcela pokryto. Lahvička se dostatečně těsně uzavře, aby nedocházelo k vysychání roztoku.

Po přibližně 5 minutách dochází k zaschnutí naneseného přípravku, ten se pak jednoduše odstraní z pokožky a usmrcené klíště se odstraní pinzetou či jiným vhodným způsobem.

Postižené místo je možno ještě ošetřit vhodným dezinfekčním prostředkem.

Dále je doporučeno místo, kde bylo klíště přisáto, cca měsíc sledovat, zda se neobjeví na kůži v tomto místě začervenání, které se postupně může rozšiřovat (v tomto případě je třeba neodkladně vyhledat lékaře – možnost infekce limeskou boreliózou).

Upozornění:

Přípravek obsahuje těkavé látky a při nedostatečném uzavření lahvičky s perem může dojít k jejich částečnému odpaření a zatuhnutí přípravku, Proto po ukončení aplikace přípravku dbejte na co nejtěsnější uzavření lahvičky, aby nedocházelo k vysychání obsahu. Doporučujeme dobře uzavřenou lahvičku uchovávat ve svislé poloze postavenou na víčko, čímž je zabráněno průniku par těkavých látek a tím omezeno vysychání přípravku.

Předávkování:

Po dlouhodobém ponechání přípravku na pokožce či opakovaných aplikacích na stejné místo pokožky se může projevit podráždění kůže. V takových případech místo aplikace po odstranění zbytku přípravku potřete zklidňujícím krémem či gelem a při setrvávání potíží se poraďte s lékařem.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 ºC. Chraňte před přímým slunečním světlem!

Neuchovávejte, neotvírejte ani jinak nemanipulujte s přípravkem v blízkosti otevřeného ohně či jiných zdrojů tepla!

Doba použitelnosti je označena na obalu.        

Varování:

Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přípravek uchovávejte mimo dosah dětí.

Přípravek je hořlavina I. třídy, při zacházení dbejte zvýšené opatrnosti!

Balení:

Lahvička s perem 10 ml s etiketou, krabička, příbalová informace.

Datum poslední revize: 24. 1. 2017

Výrobce: VAKOS XT a.s., Pernerova 28a, 18600 Praha 8-Karlín, Česká republika,  www.vakosxt.cz