Tip Efekt lupa
 

MAXILAKT - 90 + 10ks TBL. ZDARMA tablety k obnově střevní mikroflóry

15 hodnocení
 

Užívali jste v poslední době antibiotika? Máte dojem, že nejste ve své kůži a trápí Vás zažívání - průjem/zácpa?

Tablety MAXILAKT jsou výborným řešením při trávicích potížích, prevenci a obnově střevní mikroflóry. Obsahují mléčné mikroby a každý ze tří druhů mléčných mikrobů v přípravku MAXILAKT je obecně užitečný, avšak trochu jinak. 

Tablety MAXILAKT jsou také vhodné k užívání během těhotenství a po porodu při kojení.

NYNÍ NAVÍC V BALENÍ 90 + 10 tablet ZDARMA

Tento produkt lze nakoupit v sekci "ZACHRAŇ PRODUKT"  za zvýhodněnou cenu.

TIP: Tento produkt lze také zakoupit jako součást dárkového balíčku SPOKOJENÁ MAMINKA za výhodnější cenu.

 

Dostupnost Na objednání
399 Kč
356,25 Kč bez DPH
Kód produktu 203
Značka VAKOS XT a.s.
Webová stránka značky vakosxt.cz
Kategorie IMUNITA
 

Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus jsou fakultativní anaerobové. To znamená, že jsou schopny přežívat (a za určitých podmínek i vegetovat) v aerobních podmínkách. To má význam při likvidaci dusičnanů a dusitanů v zažívacím traktu. Dusičnany i dusitany navozují totiž ve střevech aerobní podmínky (obsahem kyslíku v molekule). Jestliže mléčná mikrobiální kultura je i za takových podmínek schopna žít a metabolizovat, v průběhu mléčného kvašení dochází recipročně k redukci dusičnanů a dusitanů až na amoniakální formu dusíku, která již nemá negativní oxidační vlastnosti. Oba laktobacily produkují vedle kyseliny mléčné a dalších kyselin větší počet přirozených antibiotických substancí, namířených ve svých aktivitách proti hnilobným a dalším nežádoucím druhům mikroorganismů.

L. acidophilus se svou vysokou produkcí beta-galaktosidázy (laktázy) výrazně uplatňuje při enzymatickém rozkladu laktózy. Tím u osob s laktózovou intolerancí a omezuje nepříznivé projevy této choroby, kterými jsou např. nadýmání, bolesti břicha a průjmy. Přeměňuje laktózu na kyselinu mléčnou, která mimo jiné zvyšuje resorpci vápníku a jiných biologicky aktivních prvků, např. železa i mědi.

Bifidobacterium bifidum stejně jako další kmeny bifidobakterií jsou přísní anaerobové. V přítomnosti kyslíku anebo např. dusičnanů se jejich metabolická činnost zastavuje. Proto je mimo jiné pro použitou výhodné, když oba předchozí druhy laktobacilů likvidací dusičnanů navodí ve střevech anaerobní podmínky. Bifidobakterie neprodukují látky antibiotického charakteru, vytvářejí však velmi rychle poměrně vysoké koncentrace kyseliny mléčné a octové. Okyselování střevního obsahu spolu s produkty laktobacilů se tak projevuje výrazným účinkem proti nežádoucím typům mikroorganismů.

Společnou životní aktivitou všech tří mléčných mikrobiálních kultur se vytvářejí vhodné podmínky pro rozvoj i dalších kyselinotvorných mikrobů (propionových, octových, máselných ap.). To vše vede k rychlejšímu a hlubšímu protravování přijaté potravy (podpora látkové výměny) a především k příznivé skladbě mikroflóry zažívacího traktu.

Přestože se tablety nasazují většinou jako léčba a prevence průjmových onemocnění (při akutní gastritidě, enteritidě a enterokolitidě, při průjmech z dysmikrobie po antibioticích, při enteritidách), v poslední době se zmiňuje významná úloha probiotik posilujících gastrointestinální imunitu, která se významně podílí na celkové obranyschopnosti (atopický ekzém, alergie, Crohnova nemoc, dráždivý tračník, prevence akutních infekcí močových cest, respiračního traktu..) a takto dokonce preventivně chrání nenarozeného potomka před výskytem zmíněných imunodeficitů v podobě alergie, astmatu či atopických obtíží. Tablety MAXILAKT tak vhodné užívat i během těhotenství.

Příbalová informace:

Doplněk stravy

Obsahuje vyváženou směs symbiotických laktobacilů a bifidobakterií.

Slouží k úpravě a obnově střevní mikroflóry.

Neslouží jako náhrada pestré stravy

Složení: Preparát mikrobiální BBA (120 mg v 1 tabletě), Laktosa monohydrát, Celulosa mikrokrystalická, Stearan hořečnatý.

Doporučené dávkování: 1 tableta 1-3x denně

Uchovávejte v obalech dobře uzavřených, v suchu a temnu. Ukládejte mimo dosah dětí! Není určeno pro děti do 3 let.

Výrobce: VAKOS XT a.s., Pernerova 28a, 18600 Praha 8-Karlín, Česká republika,  www.vakosxt.cz